Roman Kosmalski

Szef kuchni, gotuje zawodowo od 10 lat. Swój warsztat pracy doskonalił w polskich i brytyjskich restauracjach. W kuchni bazuje na krajowych produktach regionanych, inspiracje czerpie z podróży kulinarnych.

Współautor książki „Anglia – kucharska rzeczywistość”. Felietonista portalu WszystkoDlaKucharzy.com, autor bloga newsweek.pl. Szef kuchni restauracji Zagroda Bamberska w Poznaniu wyróżnianej przez wiele kulinarnych instytucji, a obecnie szef kuchni w Hotelu Ilonn, gdzie w nowej karcie odcisnął już swoje smaki.

Mam kota o imieniu Gordon od Ramseya, bo jak był mały to był wariat, ale... inteligentny. Gordon  gotuje ze nim w domu:). Za surowe ryby i mięso dał by się pociąć, to dla niego prawdziwe rarytasy. Zawsze przychodzi, jak obrabia mięso, chociaż niby śpi pod kołdrą.Gordon to kot dostojnej rasy europejskiej... szary dachowiec z wioski pod Poznaniem.Całe osiedle zachwyca się nim ponieważ jest wielkości małego rysia:). I gania psy na osiedlu. Czasami sprawia wrażenie, że sam myśli, że jest psem.

Pomagam zwierzętom bo wiem o tym, że zwierzęta są oddane i ufają swojemu Panu, szanują go i wspierają miłym gestem. W dzisiejszych czasach ciężko dostać jakieś znaki człowieczeństwa, czy od pracodawcy czy od zwykłych ludzi. Mam wrażenie, że ten świat idzie w złym kierunku, a zwierzak zawsze to członek rodziny, który potrafi rozweselić i ożywić sobą dom. Czasami zazdroszczę Gordonowi tej niezależności.

© 2015 Master Chefs 4 Dogs. All rights reserved | Projekt: Jakub Krukowski