Andżelika Piechowiak

- Moja pasja, a zarazem przygoda z gotowaniem zaczęła się dwa lata temu od czasu wygrania konkursu " Młody Kreator Sztuki Kulinarnej 2013", w którym udało mi się zdobyć I miejsce – opowiada o swoich ...początkach. - Od tamtego czasu ciężko pracuję aby zdobyć jak największą wiedzę.

Andżelika jest również finalistką konkursu " Primerba Cup 2013 "- prestiżowy konkurs kierowany głównie dla kucharzy profesjonalistów. Kolejne konkursy, w których brała udział to międzyszkolne pojedynki: II miejsce - Konkurs Gastronomiczny w Objezierzu oraz I miejsce - Konkurs Gastronomiczny w Pniewach.
Co ciekawe Andżelika odbyła już staż w restauracji z Gwiazdką Michelina, o której marzy wielu kucharzy - "Atelier Amaro". Praktykę odbyła także w znanej poznańskiej restauracji "A nóż widelec" pod okiem Michała Kutra.
- Staram się również biernie udział w szkoleniach, festiwalach i akcjach charytatywnych, choć czasem jest ciężko to wszystko pogodzić z nauką – dodaje.

W domu czeka na nią suczka Funia.
- Obecnie oczekujemy szczeniąt. Jest to tzw. kundelek. Funia jest dzieckiem mojej poprzedniej suczki, która z powodu swojego wieku odeszła – mówi Andżelika.
Kolejnym pupilkiem w domu jest chomik o imieniu Zenek. Już niebawem będzie tych zwierząt więcej, bowiem przybędzie jeszcze kociak. Jest już wybrany, ale żeby trafić do Andżeliki, musi jeszcze trochę podrosnąć.
- Miłością do zwierząt zaraziła mnie moja siostra. Gdy była młodsza zawsze przynosiła do domu robaki, czy żaby. Pamiętam, że kiedyś sama hodowałam larwę ważki. Dlaczego pomagam? Pomaganie mam chyba we krwi. Niestety nie mogę zapewnić domu wszystkim Bezdomniakom, więc cieszę się, że mogę zrobić choć tyle.

© 2015 Master Chefs 4 Dogs. All rights reserved | Projekt: Jakub Krukowski